Z pamiętnika małego turysty

4 kwietnia

4 kwietnia grupa uczniów z kl. I i II odwiedziła Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach na których  wybranymi technikami ozdobiły jajka. Dowiedziały się jakie tradycje świąteczne panowały w naszym regionie. Przeniosły się w dawne czasy, oglądając wnętrza wiejskiej chaty i zagrody gospodarczej. Przybliżono im prace na roli i wspomagających pracę rolnika rzemieślników.

7 maja

7 maja uczniowie klasy I, II i IV wyruszyli na wycieczkę do stolicy naszego województwa – Łodzi. Pierwszym przystankiem było Muzeum Włókiennictwa, mieszczące się w Białej Fabryce Geyera. Poznały pracę łódzkich robotników, obejrzały narzędzia i maszyny włókiennicze i rekonstrukcję tkalni z przełomu XIX/XX wieku. Uczestniczyły w warsztatach pt. „Mydło i powidło”. Następnym przystankiem było Planetarium, gdzie podczas seansu pt. „Kosmos dla najmłodszych”,  poznały jego tajemnice.  EC1- największe w Polsce centrum nauki, to ostatni punkt programu. Tam dzieci mogły zwiedzać i eksperymentować z różnych dziedzin nauki.