Warsztaty plastyczne w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

24 września uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Odbyły się one w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Warsztaty dotyczyły perspektywy linearnej, zwanej zbieżną. Wprowadzeniem do tematu była świetnie przeprowadzona prezentacja, skąd wzięła się i kto wynalazł perspektywę w odniesieniu do epok, dat i wydarzeń z historii sztuki. Uczestnicy zajęć poznali pierwszy stopień wtajemniczenia- dowiedzieli się czym jest horyzont, punkt, linie zbiegu, a nowo nabytą widzę wykorzystali rysując muzealne sale, tak aby się chciało do nich wejść. Zajęcia były nowym i ważnym doświadczeniem dla uczniów. Nagrodą za zaangażowanie był godzinny pobyt w Parku Trampolin, który pozwolił wszystkim się zrelaksować i nabyć dobrej energii.