Sukcesy

Rok szkolny 2018/2019

Konkurs na najbardziej oryginalny strój ulubionej postaci z bajki.

I miejsce – Jasmin Werner – klasa III gimnazjum

II miejsce – Kamil Wiśniewski – klasa III gimnazjum

Rok szkolny 2016/2017

Najlepsi czytelnicy

1.   Natalia Pokora, kl. I

2.   Magdalena Ochocka, kl.IIb

3.   Paulina Walkiewicz ,kl. IIb

4.   Agnieszka Gwizdek, kl. IIIa

5.   Joanna Jeziorna, kl. IIIa

Konkurs „Komputerowa pisanka”

I miejsce – Agnieszka Gwizdek kl. III A

II miejsce – Aleksandra Olesik kl. VI

III miejsce – Zuzanna Woś kl. II A

X KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM”

Kategoria – klasy pierwsze

III miejsce Hubert Pastusiak – uczeń PG w Bolesławcu

Kategoria – klasy drugie

II miejsce  Marcelina Panek – uczennica PG w Bolesławcu

Kategoria – klasy trzecie

II miejsce Agnieszka Gwizdek – uczennica PG w Bolesławcu

Najlepsi czytelnicy – I półrocze

Paulina Walkiewicz –kl. IIb, Joanna Jeziorna- kl. IIIa

III MIEJSCE W REJONIE DZIEWCZĄT  W PIŁCE RĘCZNEJ

Skład drużyny – Gimnazjum w Bolesławcu:
Wydra Kinga, Tomczak Weronika, Szczepańska Natalia, Kolarska Klaudia, Walkiewicz Paulina, Hyłka Agnieszka, Mania Kinga, Karsznia Zuzanna, Mendel Wiktoria, Wabnic Anna,  Wypych Monika.

 

III MIEJSCE DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W UNIHOKEJU

Skład drużyny:

Wydra Kinga, Tomczak Weronika, Szczepańska Natalia, Kuźbik Kamila, Karsznia Zuzanna, Mania Kinga, Walkiewicz Paulina, Mendel Wiktoria, Hyłka Agnieszka, Wabnic Anna, Wróbel Rita, Wypych Monika

MISTRZYNIE POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

Skład drużyny:

Wydra Kinga, Tomczak Weronika, Szczepańska Natalia, Kolarska Klaudia, Mania Kinga, Hyłka Agnieszka, Walkiewicz Paulina, Mendel Wiktoria, Świątek Daria, Wabnic Anna, Wypych Monika.
Opiekun: Wiesława Muszkat- Mączka

Laureaci konkursów czytelniczych

Wśród zgłoszonych do biblioteki szkolnej prac w konkursie:
Czytamy dzieła Sienkiewicza. Plakat okładki wybranego dzieła polskiego noblisty

Kategoria kl. I-III gim.

1.   Jakub Pendrak, ucz. Kl. I

2.   Karolina Adamska, ucz. Kl. IIIa

3.    Mateusz Pazek, ucz. Kl. IIb

Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo.

Kategoria kl. I-III gim.

1.   Dominika Plesner, ucz. Kl. IIb

2.   Zuzanna Woś, ucz kl. IIa

3.   Jakub Pendrak, ucz. Kl. I

Rok szkolny 2015/2016

Turniej Trójek Siatkarskich

Zwycięzcy Turnieju Trójek Siatkarskich w kategorii dziewcząt:

I miejsce: Sandra Siwik, Klaudia Figiel, Wanesa Glińska

II miejsce: Kinga Wydra, Zuzanna Karsznia, Weronika Tomczak

III miejsce: Agnieszka Hyłka, Anna Wabnic, Paulina Walkiewicz

Zwycięzcy Turnieju Trójek Siatkarskich w kategorii chłopców:

I miejsce: Kacper Owczarek, Krzysztof Biela, Bartosz Adamski

II miejsce: Marcel Kulak, Kamil Żurek, Piotr Jagieła

III miejsce: Kacper Cierkosz, Radosław Jagieła, Mikołaj Szczepański

Konkurs matematyczny dla klas III „I Ty możesz zostać Pitagorasem”

Drużyną zwycięską została drużyna klasy III A: Martyna Piekielna i Krzysztof Biela

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu szkół Gimnazjalnych.

Skład drużyny:

Glińska Wanesa- bramkarz, Siwik Sandra, Wydra Kinga, Tomczak Weronika, Figiel Klaudia, Szczepańska Natalia, Karsznia Zuzanna,  Dudek Kinga, Wabnic Anna

Międzyprzedmiotowy projekt na gazetę ekologiczną „Wody gminy Bolesławiec”

- projekt uczennic klasy II B w składzie: Natasza Malik, Natalia Kuźbik, Agnieszka Hyłka, Zuzanna Kostrzewa, Klaudia Kolarska

- projekt uczennic klasy II A w składzie: Katarzyna Zimoch, Kinga Dudek, Agnieszka Gwizdek, Wiktoria Doroz

Konkurs na stronę tytułową zaproszenia na 5 – lecie nadania imienia naszej szkole

Wyróżnione projekty:

- Julia Kolarska

- Katarzyna Tomaszek

Konkurs „Komputerowa pisanka”

I miejsce – Patrycja Zych kl. III A

II miejsce – Martyna Piekielna kl. III A

III miejsce – Marcelina Panek kl. I A

„Poezja barw”

Uczennica Joanna Szymanek z klasy III b naszego gimnazjum wzięła udział w konkursie o Bilet do Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu. Tegoroczna edycja była zatytułowana „Poezja barw”. Joanna otrzymała Dyplom i Wyróżnienie, które pomogły jej uzyskać dodatkowe punkty potrzebne do rekrutacji do Liceum Plastycznego.

Film o AIDS

I miejsce w „l Powiatowym Festiwalu Filmowym – Żyję, bo lubię. AIDS to nie dla mnie.”

Rok szkolny 2014/2015

Diecezjalny Konkurs na prezentację multimedialną ” Rola  Eucharystii w życiu człowieka”.

I miejsce – Katarzyna Zimoch

X konkurs graficzny pt. „Zagrożenia dla zdrowia i życia występujące w indywidualnym gospodarstwie rolnym podczas obsługi zwierząt gospodarskich oraz sposoby ich eliminowania” organizowany przez KRUS

Wyróżnienie – Martyna Piekielna kl. II A

Konkurs fotograficzny „Bezpieczna wież w obiektywie. Udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo i higienę pracy w maszynach i urządzeniach rolniczych”organizowany przez KRUS

II miejsce -  Patrycja Maślanka kl. III A

Konkurs na prezentację multimedialną „50 lat szkoły w Bolesławcu

I miejsce – Paulina Wojtysiak, Daria Grybś

II miejsce – Kinga Biela, Patrycja Maślanka

Wyróżnienia: Julia Łabędzka, Martyna Piekielna, Agnieszka Woś i Aleksandra Jakóbczyk

Międzyklasowy konkurs „I Ty możesz zostać Pitagorasem”

I miejsce – Beata Olesik i Julia Kolarska kl. II B

II miejsce – Martyna Piekielna i Bartosz Adamski kl. II A

Szkolny konkurs ” Komputerowa pisanka”

I miejsce – Aleksandra Jakóbczyk kl. III A

II miejsce – Martyna Piekielna kl. II A

III miejsce – Patrycja Zych kl. II A

Wyróżnienie: Agnieszka Woś kl. III A

XVII Powiatowy Przegląd Teatralny w Wieruszowie

Wyróżnienie dla grupy teatralnej naszego gimnazjum

„Quiz Czytelniczy” dla ucz. kl. I-III gimnazjum poprawnie rozwiązali:

Martyna Piekielna, Paulina Zimoch, Agnieszka Zimoch, Hubert Olszewski

Międzypowiatowe dyktando z języka angielskiego

II – miejsce Damian Pawlik kl. II B

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Kopie dzieł wielkich mistrzów”

I miejsce – Patrycja Maślanka

III miejsce – Patrycja Zych

XV edycja powiatowego konkursu plastycznego „Krajobraz powiatu wieruszowskiego”

nagroda – Paulina Wojtysiak

wyróżnienie – Katarzyna Tomaszek

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Wznieś serce ponad zło”

I miejsce – Paulina Wojtysiak, Joanna Szymanek

II miejsce – Sandra Jakóbczyk

Wyróżnienie – Julia Łabędzka, Ola Jakóbczyk

Międzypowiatowy konkurs recytatorski „Wznieś serce ponad zło”

Wyróżnienie – Daria Grybś

IV Powiatowy Konkurs Poetycki im Władysława Sebyły

Wyróżnienie – Roksana Pawlik II B

Międzypowiatowy konkurs z języka angielskiego

III miejsce – Paulina Wojtysiak

Szkolny Konkurs Plastyczny „W świecie baśni”

I miejsce – Joanna Szymanek

II miejsce – Daria Grybś

III miejsce – Paulina Wojtysiak

Rok szkolny 2013/2014

Szkolny konkurs ” Szacunek, tolerancja, honor”

I miejsce – Hubert Rabiega III a

II miejsce – Patryk Mączka III a

III miejsce – Anna Szadkowska III a

Szkolny konkurs „Komputerowa pisanka”

I miejsce – Joanna Szymanek I b

II miejsce – Agnieszka Woś II a

III miejsce – Jakub Dudek III a

Wyróżnienia: Martyna Piekielna I a, Aleksandra Jakóbczyk II a

“Thanksgiving Day, is a holiday celebrated in the United States on the fourth Thursday in November” Dyktando z języka angielskiego w Bolesławcu

I miejsce – Damian Pawlik

Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny ” Człowiek jako element przyrody”

III miejsce – Krystyna Lipska

Rok szkolny 2012/2013

II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Sztuk Teatralnych „ Żyję bo lubię. AIDS to nie dla mnie”

Oto skład grupy młodych aktorów: Anna Piekielna, Maciej Chmielewski, Alina  Węgier, Karolina Piekielna, Emilia Sobczyk, Krystyna Lipska, Katarzyna Grybś, Joanna Dybek, Angelika Ciężka, Kinga Biela, Paulina Wojtysiak, Kinga Biela, Julia Łabędzka, Agnieszka Woś, Natalia Kubak, Patrycja Maślanka

III miejsce drużyny dziewcząt  w Mistrzostwach Powiatu piłki nożnej

Skład drużyny:

  1. Anna Piekielna
  2. Alina Węgier
  3. Karolina Kania
  4. Adrianna Mendel
  5. Kinga Ajersch
  6. Angelika Ciężka
  7. Emilia Sobczyk
  8. Roksana Frasek
  9. Patrycja Maślanka
  10. Dominika Ochocka

Opiekun wf  Wiesława Muszkat- Mączka

II miejsce w eliminacjach powiatowych turnieju  „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”

Patrycja Maślanka I a

Paulina Wojtysiak I b

Kinga Biela I a

Powiatowy Konkurs Plastyczny na najładniejszą ozdobę wielkanocną

wyróżnienia: Kinga Biela I a

Dominika Ochocka III b

Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez PSSE w Wieruszowie pt. „Włącz myślenie – wyłącz palenie”

I miejsce – Piotr Zimoch III b

XIV  Powiatowy Konkurs Plastyczno – Fotograficzny „Krajobraz powiatu wieruszowskiego”

I miejsce – Anna Piekielna III b (kategoria fotografia)

II miejsce – Dominika Ochocka III b (kategoria fotografia)

II miejsce – Piotr Gwizdek III a (kategoria malarstwo)

Powiatowy Konkurs Plastyczny na najładniejszą ozdobę Bożonarodzeniową

wyróżnienia – Kinga Biela Ia

Jakub Dudek II a

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju dziewcząt w roku szk. 2012/2013

1. Anna Piekielna

2. Alina Węgier

3. Karolina Kania

4. Angelika Ciężka

5. Kinga Biela

6. Patrycja Maślanka

7. Dorota Ochocka

8. Adrianna Mendel

9. Daria Janas

10. Patrycja Witek

Opiekun: Wiesława Muszkat – Mączka

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu siatkówce dziewcząt w roku szk. 2012/2013

1. Anna Piekielna

2. Alina Węgier

3. Karolina Kania

4. Angelika Ciężka

5. Kinga Ajersch

6. Krystyna Lipska

7. Dominika Ochocka

8. Adrianna Mendel

9. Maria Cyga

10. Weronika Rychłowska

11. Emilia Sobczyk

12. Karolina Piekielna

Opiekun: Wiesława Muszkat – Mączka

Niemiecko – polski Konkurs Plastyczny „Gerhart Hauptmann odkryty na nowo: śląski poeta widziany oczami młodych artystów”

wyróżnienia: Małgorzata Zych II a

Piotr Zimoch III b

„Międzygminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych”

II miejsce -  Piotr Zimoch uczeń klasy III b

II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt z rocznika 1998 i młodsze

Skład drużyny:
Angelika Ciężka
Emilia Sobczyk
Joanna Dybek
Dorota Ochocka
Karolina Piekielna
Krystyna Lipska
Kinga Biela
Patrycja Maślanka

Opiekun Wiesława Muszkat- Mączka

Szkolny konkurs „Komputerowa pisanka”

Piotr Zimoch kl. III b – I miejsce

Kinga Witkowska III b – II miejsce

Anna Piekielna III b – III miejsce

Agnieszka Woś I a – wyróżnienie

Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima

I miejsce – Agnieszka Woś

II miejsce- Kinga Biela

III miejsce – Julia Łabędzka

wyróżnienie-  Kinga Witkowska

Szkolny Konkurs plastyczny „Janusz Korczak – nie ma dzieci są ludzi”

I miejsce – Maria Cyga III a

„Konkurs z języka niemieckiego na najładniejszą kartkę świąteczną” w języku niemieckim

I miejsce – Iwona Wykrota II b

II miejsce – Piotr Zimoch III b

III miejsce – Paulina Wojtysiak I b

wyróżnienia – Kinga Biela I a, Małgorzata Zych II a, Patrycja Maślanka I a