SERDUSZKA I KWIATY DLA MAMY I TATY

30 maja nasza szkoła gościła wyjątkowych gości. Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca uczniowie kl.I zorganizowali wieczorek dla swoich rodziców, na którym mogli wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Zgromadzeni obejrzeli krótką część artystyczną  i otrzymali drobne upominki wykonane przez swoje pociechy. Nie zabrakło poczęstunku oraz konkursów.
Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ” Sportowcy czytają dzieciom-wychowanie przez czytanie” kl.I odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu. Pani Basia opowiedziała o swojej pracy i księgozbiorze jakim dysponuje. Wyjaśniła pojęcia :karta książki, karta czytelnika, podręczny księgozbiór, biały kruk i wiele innych. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się dział z książeczkami dla dzieci.
Wielu z nich zadeklarowało, że na pewno jeszcze tu wrócą.