,,Posprzątaliśmy kawałek świata”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolesławcu uczestniczyli w akcji sprzątania świata

W piątek, 27 września cała nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do akcji ,, Clean up the world” i posprzątać Bolesławiec i okoliczne drogi dojazdowe. To było bardzo ważne działanie wychowawcze, ponieważ poprzez konkretne działanie pokazujemy młodemu pokoleniu, jaką szkodę wyrządzamy przyrodzie – zaśmiecając ją szkłem, papierem i plastikiem.

Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć, jak wygląda krajobraz pełen śmieci i porównać go z tym po sprzątaniu. Różnica ich zachwyciła i mogli poczuć, że ich działanie ma wpływ na środowisko. Wielu z nich zdziwiła ilość śmieci, które są w stanie wyprodukować i porzucić ludzie.

Mamy nadzieję, że działania szkoły wpłyną na proekologiczne zachowania młodych ludzi. W przyszłości będą dokonywać świadomych wyborów i zawsze będą segregować i właściwie przechowywać śmieci .