Nasi uczniowie w stolicy- wycieczka do Warszawy

W dniu 10 maja 2019r. uczniowie klas VII –VIII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum wybrali się wraz z wychowawcami i przewodnikiem na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Warszawy. Stolica przywitała nas na początku delikatną mżawką, jednakże obraz wspaniałych zabytków rekompensował niekorzystną aurę. Pierwszym punktem programu był spacer po Krakowskim Przedmieściu i okolicach. Zwiedzający byli świadkami honorowej zmiany warty żołnierzy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Mieli okazję zobaczyć także  m.in. Pałac Prezydencki, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, czy też Kolumnę Zygmunta. Niewątpliwie dla wszystkich „perełką kultury polskiej” okazał się być Zamek Królewski, którego komnaty przemierzali z wielkim zainteresowaniem. Piękna Starówka urzekła naszą młodzież kolorowymi kamienicami z pomnikiem Syrenki Warszawskiej w tle. Był tutaj czas na pamiątkowe fotki i upominki. W dalszą podróż młodzi turyści wybrali się Traktem Królewskim aż na sam Stadion Narodowy. Dla prawdziwych miłośników sportu było to nie lada przeżycie. Na niektórych widok wielkomiejskiego zgiełku nie wywoływał zdziwienia. Zadowolenie i uśmiech na twarzach uczniów były najlepszym dowodem na to, że wycieczkę z pewnością można było uznać za udaną. Na pewno warto do stolicy wrócić ponownie!