Mistrz Ortografii 2018/2019


14 maja br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018/2019 ” zorganizowany przez nauczycieli j. polskiego. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz kl. VII-VIII i III gimnazjum rozwiązywali test ortograficzny i pisali dyktando, w którym tylko najlepsi poradzili sobie z pisownią takich wyrazów jak, np. wyrzeł, gżegżóła, czy rozłożysty modrzew. W trakcie uroczystego apelu w dniu 24 maja dokonano podsumowania wyników i ogłoszenia zwycięzców, którymi zostali:

w kategorii kl. IV-VI SP:

I miejsce- Karolina Paluszek

II miejsce- Natalia Fikus

III miejsce- Mateusz Kapral i Martyna Białek

w kategorii kl. VII-VIII SP i kl. III Gim.:

I miejsce- Michał Wojtysiak

II miejsce- Daria świątek

III miejsce- Szymon Łapiński i Patrycja Krawczyk

Serdecznie gratulujemy!!!