„Jak nie czytam, jak czytam”

Po raz trzeci Szkoła Podstawowa im. KOP w Bolesławcu przystąpiła do najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce p.n. „Jak nie czytam, jak czytam”. Zostaliśmy zgłoszeni przez bibliotekarza na mapce interaktywnej  głównego organizatora redakcji miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Uczniowie, nauczyciele zgromadzili się na placu przed szkołą, aby wspólnie przyłączyć się do tego ważnego przedsięwzięcia. Każdy przyniósł ze sobą ulubioną książkę z domowej biblioteczki lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Plakaty i transparenty informujące o akcji przygotowali oczywiście członkowie Aktywu Bibliotecznego.

Najpierw jednakże czekała na niektórych uczniów miła niespodzianka. Pani bibliotekarka na wstępie dokonała podsumowania wyników w czytelnictwie w II semestrze bieżącego roku szkolnego. Tytuł Najlepszego Czytelnika otrzymali uczniowie, którzy chętnie czytali nie tylko lektury szkolne. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rak pana dyrektora dyplomy i nagrody książkowe.

Piknik czytelniczy został zainicjowany z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dlatego też to niecodzienne wydarzenie było poprzedzone czytaniem utworów Jana Brzechwy przez nauczycieli naszej szkoły.

Głównym powodem jednakże było pobicie ogólnopolskiego rekordu czytania. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze,  bez przymusu, aby pokazać, że czytają wszyscy: koleżanki i koledzy, nauczyciele. Z pewnością przy okazji ładna pogoda, wygodne miejsce i przytulny kocyk dopełniły radości czytania ulubionej książki – jak to na pikniku bywa.