IX POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV – VI „YES, WE CAN!”

We wtorek  28 maja w budynku Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu odbył się konkurs językowy na który zaproszeni zostali uczniowie z klas IV – VI z powiatu wieruszowskiego wraz z opiekunami.

Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Szkoła Podstawowa im. KOP w Bolesławcu reprezentowana przez nauczycielki języka angielskiego Aldonę Gasztych i Magdalenę Kołodziej. Konkurs odbywa się nieprzerwanie od dziewięciu lat w stałej formule. Każda szkoła jest reprezentowana przez trzyosobowy zespół uczniów, który bierze udział w dwóch etapach konkursowych: I etap to test wiedzy o krajach anglojęzycznych, a drugi etap to konkurs piosenki anglojęzycznej. W bieżącym roku uczniowie wykazywali się wiedzą o Nowej Zelandii.

Laureatami konkursu zostają zespoły, które po ocenie pierwszej i drugiej części konkursu otrzymały największą ilość punktów.

W bieżącym roku do konkursu przystąpiło dziewięć szkół z powiatu wieruszowskiego w tym  trzy z gminy Bolesławiec. Laureatami zostały następujące szkoły:

I miejsce  Szkoła Podstawowa z Bolesławca, reprezentowana przez Julię Światłowską z kl. IV, Vivianę Szymanek z kl. V b i Krzysztofa Gasztycha z kl. VI.

II miejsce Szkoła Podstawowa z Pieczysk, którą reprezentowali: Lena Trafarska, Hanna Znamirowska i Paulina Strzelecka pod opieką pani Anny Znamirowskiej.

III miejsce Szkoła Podstawowa z Wójcina w składzie: Zofia Druszcz, Aleksandra Grenich i Anna Tomaszewska pod opieką pani Agnieszki Smok.

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Bolesławiec i Rady Rodziców zakupione zostały atrakcyjne nagrody. W bieżącym roku był to sprzęt sportowy i rekreacyjny.