Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wakacje już dobiegły końca. Zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do  naszej szkoły.

Drugiego września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie,  wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Pan Dyrektor – Karol Grela – bardzo serdecznie powitał wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. Ze szczególną życzliwością  zwrócił się do uczniów klasy pierwszej rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Pierwszoklasiści otrzymali „rożki obfitości” jako symbol wiedzy, radości z powodu wstąpienia w mury szkoły. Wszystkim natomiast życzył wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Pan Dyrektor wręczył również pamiątkowe medale uczestnikom Sztafety Pokoju, która była zorganizowana przez Gminę Wieruszów, Bolesławiec, Byczynę,  Łękę Opatowską, Doruchów, Towarzystwo Historyczno- Kulturalne Arsonium oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie.

1 września 2019 r. o godz. 4.45. dystans wyniósł ok. 62 km i podzielony był na pięć etapów. Sztafeta Pokoju organizowana była celem upamiętnienia 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej oraz uczczenia lokalnych miejsc pamięci, które były szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości.